Sestrice Smart Hoodie – ako sa rodila naša nosiaca mikina

26.11.2020
Myšlienku nosiacej mikiny sme mali v hlavách už dlho. Ale nikdy na ňu nebol čas. Až sa k nám jedného dňa pridala Janka, ktorú sme zobrali do tímu s tým, že bude mať na starosti nové projekty. A bolo to to najlepšie, čo sme mohli urobiť!

Začali sme brainstormovať a vymýšľať, čo všetko nám na nosiacom oblečení chýba, čo nám na ňom vadí, čo sa nám páči a ako to dať všetko dohromady. Začali sa pokusy s prvými strihmi, doplnkami a materiálmi. A tu sme narazili na kameň úrazu. Nechceli sme urobiť len ďalšiu peknú mikinu, ktorá by sa zaradila do zástupu ostatných. Tá naša musí byť INÁ! Chceli sme urobiť najlepšiu mikinu, akú vieme vymyslieť. Strihom aj materiálom. A tak sme sa dostali k talianskemu výrobcovi funkčných materiálov pre tie najzvučnejšie outdoorové značky. Otestovali sme tie, ktoré sa nám najviac páčili, padlo konečné rozhodnutie a zrodila sa naša Sestrice Hoodie – ľahká a mimoriadne teplá bundička vyrobená z materiálu Tecnowool od talianskeho výrobcu Pontetorto, ktorý je lídrom a priekopníkom vo funkčných a udržateľných materiálov.

sestrice_babywearing_hoodie_blog_4

Tecnowool je hybridný materiál kombinuje to najlepšie z oboch zložiek. Z vnútornej strany je jemný Tecnopile fleece, ktorý nedráždi pokožku a odvádza vlhkosť a zvonku merino vlna, ktorá ju odparuje do vzduchu a ktorá poskytuje tie najlepšie termoregulačné vlastnosti. Elastan dodáva mikine pružnosť a prispôsobivosť, takže sa v nej môžete pohodlne hýbať a nebude vás nič obmedzovať.
 
sestrice_babywearing_hoodie_blog_5

Strih tejto nosiacej mikiny je trošku iný, ako býva zvykom. Nemá odnímateľnú vsadku, ale dva doplňujúce sa zipsy. Môžete ju tak pretvoriť z nosiacej na nenosiacu v priebehu sekúnd a nikdy vsadku nezabudnete doma. Využijete ju na nosenie vpredu, na chrbte alebo počas tehotenstva. Predĺžený strih a raglánové rukávy s dlhými patentami z rovnakého materiálu sadnú aj na vysoké postavy. Bunda má väčšiu kapucňu a asymetrický prekrývajúci sa golier, do ktorého sa budete chcieť zababušiť. Spolu s bundou dostanete aj Tecnowool nákrčník, aby vám ani v zime nebolo chladno. Minimalistický dizajn bundy je doplnený jemnými detailami z vegánskej usne, tkanými šnúrkami a zipsami YKK.
 
sestrice_babywearing_hoodie_blog_2

Táto budnička s vami zostane aj dlho po tom, čo sa vaše deti prestanú nosiť. Je tak pohodlná, že ju nebudete chcieť vyzliecť. Je ľahká a hrejivá, poslúži počas jari, jesene, aj teplých zimných dní a bude neoceniteľnou pomôckou na výletoch do prírody a na turistike.
 
sestrice_babywearing_hoodie_blog_1