Moje dieťa chce vidieť

Ring Sling Sestrice Pure Petrol 8482

Moje dieťa je ako každé iné zvedavé stvorenie. Raz to predsa len príde. U niektorých detí skôr, u iných neskôr, u niektorých vôbec a celé nosiace obdobie im postačí poloha vpredu. Nebojte sa, vy ako matka na vine určite nie ste. Závisí od temperamentu dieťaťa, jeho zvedavosti a túžby po  poznávaní okolia. Dieťatko sa začne vykláňať, otáčať, akoby chcelo zo šatky alebo nosiča vyskočiť.

Niektoré maminy sa s týmto javom môžu stretnúť už od tretieho mesiaca života dieťaťa, kedy by už malo pevne držať hlavičku. Zároveň ho procesy v mozgu nútia k prirodzenej zvedavosti a napomáhajú tak jeho vývinu.

Keďže nosenie tvárou dopredu nie je vhodné a zdravé z fyziologického ani psychologického hľadiska, odporúčame v týchto prípadoch nosiť dieťa v bdelom stave na boku alebo na chrbte. Tieto polohy zabezpečujú bezprostrednú blízkosť rodiča a ponúkajú dostatočný rozhľad na všetky strany.

Na bok môžete použiť buď niektorý zo šatkových úväzov alebo Ring Sling. Na chrbáte môžete dieťatko nosiť v šatke alebo v nosiči.

Upozornenie

Určite nenoste a neotáčajte dieťa tvárou od seba. V tejto polohe neviete docieliť správne zaguľatenie chrbátika, ani “M” polohu nožičiek. I keď potrebuje spoznávať svet okolo, naďalej je príliš slabé a malé, aby samé čelilo všetkým podnetom z vonkajšieho prostredia. Neustále potrebuje mať aj pocit bezpečia z rodičovskej náruče, prípadne bezprostredný prístup k prsníku.

No Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *