5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o ľane

  1. Ľan je ekologický hrdina – je nenáročný na pôdu a vodu, odolný voči škodcom, pri jeho pestovaní nie je potrebné používať pesticídy ani hnojivá. Pri samotnej výrobe ľanovej tkaniny nie sú potrebné chemické úpravy.
  2. Ľanové vlákno je najsilnejšie a najpevnejšie prírodné vlákno. Je veľmi odolné voči odratiu a časom sa jeho vlastnosti dokonca zlepšujú! Používaním a nosením je ľan jemnejší a poddajnejší.
  3. Má výborné termoregulačné vlastnosti – v zime hreje a v lete príjemne chladí. Je teda použiteľný celoročne. Dobre absorbuje a odvádza vlhkosť, je úžasne priedušný.
  4. Ľanová tkanina je hypoalergénna (neelektrizuje a nepriťahuje prach), antibakteriálna a vhodná aj pre alergikov a ľudí s ekzémom.
  5. Je nenáročný na údržbu a starostlivosť – môžete ho prať v práčke a veľmi rýchlo schne. Nepotrebuje žiadnu špeciálnu opateru a nevyžaduje si také časté pranie ako napríklad bavlna.

 

Ľanový nosič Sestrice

Nám sa veľmi páči aj štruktúra a vzhľad ľanových vlákien a výslednej tkaniny, jej lesk a jemnosť. Slovensko má krásnu a bohatú históriu pestovania a spracovávania ľanu a my sa k týmto veciam rady vraciame ♥️ Naše ľanové nosiče si určite obľúbite.

No Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *