Medzinárodný týždeň nosenia detí 2015 je za nami! Bolo to náročne a úžasné zároveň. Ešte dlho budeme čerpať energiu zo stretnutí so všetkými tými skvelými ľuďmi. Ďakujeme☺
MTND 2015 sme odštartovali v nedeľu na Pochode nosiacich rodičov v Bratislave. Naplnili sme náš vozík všetkými jesennými novinkami a tešili sa na reakcie nosiacich rodičov. Tie boli viac než pozitívne a mnohí z nich absolvovali pochod v niektorej z našich šatiek na nosenie detí. Účasť na pochode bola fantastická a veríme, že aj my sme pomohli zvýšiť povedomie o nosení v uliciach Bratislavy.
V pondelok ráno sme vozík so šatkami a deti naložili do auta a vyrazili smerom do Žiliny. Tu na nás aj napriek škaredému počasiu čakali žilinské mamičky, ktoré boli zvedavé na naše nosiace šatky. Veľa sme sa rozprávali, viazali, ukazovali si rozdiely v jednotlivých šatkách a prímesiach. Nakoniec si mamičky ešte zatancovali s bábätkami v šatkách, ale to sme sa už ponáhľali do ďalšieho mesta.
Pondelkové popoludnie sme strávili v našom rodnom meste, v Partizánskom. MTND sa tu oslavoval po prvýkrát, no aj napriek tomu nás účasť na workshope milo prekvapila. Prišli skúsené nosičky, i mamičky, ktoré nikdy predtým nenosili.
Utorok sme opäť strávili s mamičkami v Partizánskom. Okrem iného sme miestnej televízií porozprávali niečo o našich šatkách na nosenie detí, ako sa vyrábajú a v čom sa líšia jednotlivé prímesy.
V stredu sme zavítali do Levíc, kde sa zúčastnili miestneho pochodu nosiacich rodičov. Pochod končil v miestnom parku, kde sme sa až do zotmenia zabávali a užívali si radosť z nosenia. Mamičky mali možnosť vyskúšať si naše šatky a my sme na všetky ich otázky s radosťou odpovedali. Levice veľmi milo prekvapili obrovským množstvom nosiacich a pozitívnymi reakciami okoloidúcich!
Vo štvrtok sme sa zúčastnili krstu krásneho a užitočného e-booku o nosení z pera šikovnej Andrey Kvintovej.
Medzinárodný týždeň nosenia pre nás vyvrcholil v piatok na 1. Nosičskom festivale, kde sme mali svoj stánok. Celý deň sme sa rozprávali s mamičkami o šatkách na nosenie detí, ich výrobe, nosení a veľkej popularite sa tešil aj náš fotokútik, kde sa mamičky fotili v šatkách s ich najobľúbenejšími hláškami o nosení. Bol to najkrajší a najnáročnejší deň z celého týždňa a ďakujeme všetkým, čo sa u nás zastavili☺
Ako to v piatok vyzeralo, si môžete pozrieť v našom časozbernom videu. Dúfame, že o rok sa vidíme v ešte hojnejšom počte a rozbalíme to vo veľkom ;)