Naše väzby v šatkách

26.09.2017
Určite ste si všimli, že naše šatky sa nelíšia len zložením a gramážou, ale používame aj rôzne väzby. Spôsob pretkávania nitiek je ako alchýmia a práve rôzne väzby dokážu meniť vlastnosti šatky viac, ako by sa mohlo zdať :)

Atlasová väzba – pokiaľ nie je uvedené inak, naše šatky tkáme žakárovou atlasovou väzbou. Táto je hladká, jemná a mierne pruží. Šatka pôsobí tenko a nie je jej veľa do ruky. Podľa hustoty použitých priadzí je potom šatka tenšia, jemnučká a vhodná aj pre malé bábätká, ako Slncia alebo Bylinky Mint, Natur či Peonies. Alebo pevnejšia a nosná aj pre batoľatá, ako Folk, Geo či Roosters.

atlasová väzba
 
Väzba Airy Tri-weave – náš prvý triweave si získal veľkú obľubu. Toto dvojútkové tkanie je vzdušné, šatka má v sebe malé dutinky. Okolo osnovy sú pretkávané dva druhy útkov. Takáto šatka pôsobí nadýchanejšie, je dosť pružná a na ramenách príjemne mäkká. Vďaka tejto „nadýchanosti“ pôsobí hrubšie a vytvára väčší uzol. Tieto šatky sú vhodné pre všetkých. Svojou mäkkosťou a pružnosťou sa prispôsobí aj malým bábätkám, na druhej strane, vďaka vyššej gramáži pohodlne odnesie aj väčšie deti. V tejto väzbe máme v ponuke Folk Summer Breeze, Strawberry alebo Sandberg. Okrem týchto čisto bavlnených šatiek nájdete väzbu Airy Tri-weave aj v prímesových šatkách Folk Annapurna a Kilimanjaro.

väzba sestrice airy triweave
 
Väzba Rich Tri-weave – rovnako, ako Airy Tri-weave, je to spôsob dvojútkového tkania. V tomto prípade však osnovu pretkávajú jemnejšie priadze, ktoré sú uložené hustejšie – „bohatšie“. Táto väzba je pocitovo najnosnejšia. Menej pruží, na ramenách je príjemne mäkká. Uzol je mohutnejší. Ocenia ju rodičia ťažších detí. Takto utkané môžete nájsť Bylinky AdamEve, Rosemary a čoskoro aj prímesový Merlot :)

väzba sestrice rich triweave
 

Všetky šatky nájdete na v našom e-shope :)