Ako vám môže pomôcť šatka na nosenie detí?

12.04.2020
Dieťatko bolo 9 mesiacov súčasťou vášho tela, zvyknuté na bezpečný ohraničený priestor, teplo, tlkot srdca a rytmus vašej chôdze. Nosenie v šatke je výborný spôsob, ako mu uľahčiť prechod do tohto sveta. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej alebo si môžete rovno vybrať tú svoju v našom e-shope:)

Dnes sa už viacerí odborníci z oblasti pediatrie, psychológie i antropológie zhodujú na tom, že telo rodiča je pre bábätko po narodení tým najlepším miestom. Pomáha mu regulovať teplotu, dýchanie i tlkot srdca. Nosenie ho upokojuje a uspáva. V šatke má dieťatko vhodnú ergonomickú polohu, čo napomáha jeho zdravému psychomotorickému vývoju.
 
Šatke pre novorodenca Sestrice Herbs Peonies

Vďaka noseniu sa nemusíte vzdať aktívneho životného štýlu. Múzeá, galérie, historické mestá či výlety do prírody. So šatkou sa dostanete aj tam, kde je terén pre kočík neschodný. Nosenie prináša do praktického života s malým dieťatkom úplne nový rozmer a slobodu. Niet divu, že dnes stále viac rodičov objavuje jeho výhody.

Šatku môžete začať využívať dokonca ešte skôr, než sa vám bábäko narodí. Vďaka špeciálnemu úväzu na tehotenské bruško vám posledné týždne pred pôrodom dokáže odľahčiť kríže a chrbát.
 
Šatka na nosenie detí Sestrice Poppy Misty Blue

Aby sa vám nosilo dobre, vyberte si šatku, ktorá má tie správne vlastnosti. Látka pre šatky na nosenie detí je utkaná výhradne na tento účel. Je pozdĺžne pevná a diagonálne pružná, čo zabezpečí, aby sa pohodlne prispôsobila telu rodiča aj bábätka. Šatka prichádza do priameho kontaktu s dieťatkom, preto vyberte takú, ktorá je vyrobená z kvalitných materiálov a je certifikovaná.
 
Dnes sa pri kúpe šatky môžete vyberať z veľkého množstva materiálov, dizajnov, farieb, hrúbok a veľkostí. Začiatočníka to môže poriadne zmiasť. Dôležité je najmä zvoliť si správnu veľkosť a hrúbku (gramáž) vzhľadom na vašu konfekčnú veľkosť a váhu bábätka. Pokojne pritom využite nášho Pomocníka.
 
Šatke pre novorodenca Sestrice Poppy Vanilla

V šatke môžete nosiť bábätko vpredu, na boku aj na chrbte. A vďaka našim videonávodom nie je naviazanie novorodeniatka vôbec také zložité, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.
 
Dobrá šatka na nosenie je pre vaše bábätko po narodení tou najlepšou voľbou. Dokáže sa dokonalo prispôsobiť a poskytuje mu podobný pocit, aký zažívalo v brušku alebo aký zažíva vo vašom náručí. Všetky naše šatky pre vás vyrábame s láskou a nadšením, aby ste si materstvo a rodičovstvo užívali čo najviac od prvých okamihov.