Bylinky

11.06.2020

Dizajn Bylinky je inšpirovaný prírodou a liečivou silou byliniek. Bylinky a využívanie ich liečivých účinkov má hlbokú tradíciu v našej kultúre. Aj preto sú v dizajne znázornené tie, ktoré nájdete aj v slovenskej prírode, všade okolo nás. Vybrali sme liečivú púpavu ako symbol všelieku, voňavú a ukľudňujúcu medovku, očistnú žihľavu, hojivú materinu dúšku či magicky liečivú bazu. 

Nielen liečivé bylinky ale aj nosenie detí môžeme nájsť aj v slovenskej histórii. Patrí do našej kultúry a má blahodárne účinky na vzťah dieťaťa a matky, pomáha pri vysporiadavaní sa s prvými teplotami, či prerezávajúcimi sa zúbkami. V neposlednom rade nás nosenie znovu vracia k prírode. Prechádzky v prírode s dieťaťom pri srdci v nosiči, či šatke je to naj.

sestrice_blog_herbs_mint
 

Nosiace šatky v dizajne Bylinky patria medzi univerzálne šatky z našej ponuky. Sú krásne mäkké už po prvom opratí, takže ich netreba zanášať. Bylinky sú teda vhodné aj pre úplné novorodeniatka. Vďaka špeciálnej väzbe sú však zároveň dostatočne nosné a ľahko si poradia aj s väčšími detičkami. Ak hľadáte univerzálnu šatku, Bylinky sú tie pravé.

 sestrice_blog_herbs_adam
 

Dizajn Byliniek nájdete aj na šatkách s väzbou Rich Triweave, ktorú používame na naše najnosnejšie šatky. Väzbu tvoria jemné priadze, sú však uložené “bohatšie”, hustejšie. Pri nosení menej pruží a na ramenách je príjemne mäkká. Pri viazaní je finálny uzol je väčší. Práve pre tieto vlastnosti ju ocenia rodičia ťažších detí. Takto utkané sú bavlnené Bylinky AdamEve, Rosemary a ešte aj Iceberg s prímesou tenclu.

 sestrice_blog_herbs_iceberg
 

No a najnovším prírastkom do bylinkovej rodiny je šatka s prímesou ľanu Herbs Heritage.