Your cart

Sestrice Slncia Merino & Silk Blue Dusk (Review / Recenzia)


Slncia Merino & Hodváb Modrý Súmrak

68% česaná bavlna, 22% merino vlna, 10% hodváb

Značku Sestrice v slovenských končinách veľmi netreba predstavovať, pretože ju každý dobre pozná a nejeden človek už zatúžil po slniečkach alebo kohútikoch práve tejto značky.

Doteraz sme sa u nich stretli so šatkami hlavne bavlnenými a pripadne s prímesou ľanu. Tentoraz však prichádza šatka, ktorá má v sebe prímesi rovno dve. Merino i hodváb. A aby to bolo ešte neobvyklejšie, aj šatka samotná je gradovaná farebne, čo veľmi oku lahodí. V podstate sa dá povedať, že môžete viazať podľa nálady . Niekedy tmavšou stranou vyššie, inokedy jemnejšou modrou. 

Ale poďme sa pozrieť na viazacie vlastnosti samotnej šatky. Tentoraz na mňa prekvapenie skutočné nečakalo, skôr sa dá povedať, že šatka splnila úplne presne tie očakávania, ktoré som do nej vkladala. Áno, je mäkká, príjemná, s jej zanášaním rozhodne nebudete mat veľa roboty.

Na pohmat je skutočne mäkkulinká a hebká, avšak pozor, ak máte alergiu na vlnu alebo ste na ňu proste veľmi citlivý, kúpu by som vopred naozaj zvážila. Pre tých, ktorí s vlnou nemajú problém, bude však táto šatka hebkým a príjemným pohladením.

Tkanie je husté a tak zistíte, že šatka nemá pravé najmenšiu gramáž. Ale rozhodne nepatrí k žiadnym dekám či hruboškom, naopak, vôbec by som sa nebála ju dať do ruky mamičke aj menšieho dieťatka, hoci nie priam novorodenca, ale menšie deti by sa v tejto šatke iste tiež ponosili veľmi pohodlne.

Na ramenách váhu rozkladala veľmi krásne, nič ma neťahalo, nebolelo, a to ani pri váhe 12 kg+ a niekoľkohodinovom nosení. Viaže sa veľmi ľahučko, sklz šatky je však väčší, nedrhne, nie je problém ju dotiahnuť, avšak treba byť práve kvôli väčšiemu sklzu opäť pozornejší. Taktiež vám vysoko odporúčam pri tejto šatke viazať dvojitý uzol, pretože jednoduchý sa s touto šatkou po chvíľke povoľoval, a tak som aj ja pri tejto šatke viazala vždy uzol úplne klasicky, podľa odporúčania výrobcov, dvojitý. Najviac ma mrzelo, že som sa so šatkou už veľmi nemohla fotiť v krásnom prostredí, keďže na Slovensku už počasie toto neumožňuje a pod bundou čí Mičinou by ste šatku nevideli, a tak tentoraz prikladám iba interiérové fotky.

Počas nosenia mi bolo skutočne nádherne a šatka dostala pomerne dosť zabrať, keďže deti mám choré, a tak šatky rozhodne nezaháľajú. Pochváliť sa dá aj to, že sa šatka nekrčí priveľmi, po väčšinu času ju budete musieť po nosení uhladiť rukou, ale žehliť postačí aj raz za čas, rozhodne nevyžaduje každodenné žehlenie.

Vlna i hodváb sú veľmi dobré na leto i zimu a pre mňa sa stala táto šatka niečím, v čom by som naozaj bez najmenších problémov ponosila dieťatko celoročne. Šatka má dobrú a zlú stranu. Možno sa podivíte prečo, veď vzor nie je "hore nohami" na druhej strane. Hodváb sa však odporúča žehliť z rubovej strany.

Šatka má šírku rovných 70 cm, čo mňa osobne veľmi potešilo, je to taká príjemná klasika, nie príliš široká, nie príliš úzka, taký zlatý stred . Ak som správne vypočítala gramáž, tak by to malo byť okolo 345 g/m2? Nuž áno, šatka je v ruke ťažká, ale skutočne sa nezľaknite, viaže sa naozaj dobre a vôbec sa nejedná o šatku, ktorú by ste mali problém zvládnuť.

Osobne nie som citlivá na vlnu a šatku som viac ráz prikladala aj k tvári bez akýchkoľvek nepríjemných či škrabavých pocitov. Túto šatku môžem len a len vrele odporučiť od menších detí až po deti veľké, ktoré si odnosíte tiež veľmi komfortne.

S prianím slnečných dni, nech sa na váš vaše slniečka vždy usmievajú... sa lúčim, a čítame sa nabudúce .

Recenzia od Eleonóry Kanasovej - poradkyne nosenia a autorky prvých ručne tkaných Slovenských šatiek ELKA.

 

Sestrice Slncia Blue Dusk - action photoSestrice Slncia Blue Dusk - Double hammock with freshwater finish

Slncia Merino & Silk Blue Dusk

68% combed cotton, 22% super fine merino, 10% shappe silk

There no need to introduce the brand Sestrice in our neighbourhood. Everybody knows it and many of us yearn for its Suns or Roosters. Until now we could see only wraps made of cotton or linen. But now a wrap comes which is made of three blends - cotton, merino and silk. And to make it even more unusual the design offers eye pleasing gradient of blue colors. In the matter of fact you can choose depending on your mood :)

Sometimes you can wear the darker side up, sometimes the lighter side. But lets have a look how does it feel when wear this wrap. This time there were no big surprises for me :) I can say this wrap have met all my expectations. Yes, it’s soft, nice and it will be easy to break in.

When you touch it , it’s really soft and smooth but if you have wool allergy or you skin is sensitive to wool you should reconsider buying this merino wrap. If you have no problem with the wool this wrap will be like smooth and nice caress for you. 

The weaving density is high and you can see the wrap is not the lightest. But it is definitely not a rug or a heavyweight. In the contrary I would not be afraid to recommend this wrap to a mom of smaller kid - not exactly a newborn but a small kid could be carried very comfortably.

The weight on the shoulders is nicely distributed. I carried a big baby (12+ kg) for several hours and nothing dragged me nor hurted me. It is really easy to tie this wrap thanks to its slipping. There is no problem to tighten it. However I recommend to tie a double tie because of the slipping the simple tie was loosing a bit. I have tied the classic double tie as recommended by the producers.

 What bothered me most was the weather. I could make outdoor pictures because in Slovakia the weather is awful and you would see anything under my jacket. That is why only indoor pictures are attached. 

I truly enjoyed the testing time and the wrap was really tested since I had two sick children. I can praise that the wrap does not rumple too much and you can just smooth with you hand. The ironing is necessary just time to time definitely not everyday.

Merino wool and silk are suitable for summer and winter as well and I could wear my baby in this wrap all year around.

The wrap has good and bad side. You may wonder why because the design is not up-side-down on the back side. It is recommended tough to iron the silk on the backside.:)

The wrap is 70 cm wide and I liked it. Not too wide, not too narrow, the exact golden ratio. If I calculated it correctly, the weaving density would be 345 g/m2. 

Well, when you hold the wrap it is heavy but it is really easy to tie and you will handle it effortlessly. 

I am not sensitive to the wool and was touching the wrap with my face and I felt no scratching or discomfort. 

I can only recommend this wrap for carrying small and bigger children as well. That’s all from me I wish you sunny day and let your little sunshine always be smiling:)

Review by Eleonora Kanasova - babywearing consultant and author of first Slovak handwoven babywraps ELKA


4 comments


 • default/*'"

  default


 • default

  default


 • default

  default


 • default

  default


Leave a comment