Starostlivosť o Smart Fashion

Všetky naše produkty Smart Fashion odporúčame pred prvým použitím oprať z hygienických dôvodov.

MIKINA SMART HOODIE 01 (Tecnowool®)

Pranie

Mikinu perte ideálne v tekutom pracom géli určenom na vlnu, bez obsahu rozjasňovačov a bielidiel. Nepoužívajte aviváž – mikina má termoregulačné vlastnosti, odvádza pot, je potrebné, aby sa štruktúry vlákien neupchávali a ničím nežiadúcim neobalili. Mikinu perte v programe na vlnu, 30 °C, otáčky 600.

Sušenie

Mikinu sušíme vodorovne rozprestretú, aby neprišlo k namáhaniu alebo naťahovaniu mokrých vlákien. Mikinu je tiež možné sušiť v sušičke na programe vlna. Sušíme mimo priameho zdroja tepla a slnka.

Žehlenie

Mikinu môžete žehliť na stupni pre vlnu (jedna bodka).

Skladovanie

Naše mikiny nemajú putká. Je to kvôli strečovému materiálu, aby celá váha mikiny nespočívala na jednom bode. Ideálne je zavesiť ju na ramienko.
 

MIKINA SMART HOODIE 02 (Tecnostretch®)

Pranie

Mikinu perte ideálne v tekutom pracom géli bez obsahu rozjasňovačov a bielidiel, prípadne v prípravkoch určených pre športové vlákna. Mikinu perte klasicky v práčke, 30 °C, otáčky ideálne nižšie.

Sušenie
Mikinu sušíme ideálne na ramienku, ale pokojne aj na sušiaku na bielizeň, mimo priameho zdroja tepla a slnka. Sušičku neodporúčame.

Žehlenie

Túto mikinu neodporúčame žehliť.

Skladovanie

Naše mikiny nemajú putká. Je to kvôli strečovému materiálu, aby celá váha mikiny nespočívala na jednom bode. Ideálne je zavesiť ju na ramienko.
 

SMART JACKET 

Pranie

Bundu perte ideálne v tekutom pracom géli určenom na funkčné materiály. Nepoužívajte aviváž – materiál je priedušný a je potrebné, aby sa štruktúry vlákien neupchávali a ničím nežiadúcim neobalili. Bundu perte vyvrátenú na ruby na jemnom programe, 30 °C bez žmýkania. 

Sušenie

Bundu po praní zaveste na ramienko a nechajte voľne stiecť a následne uschnúť mimo priamych zdrojov tepla a slnka. Nepoužívajte sušičku.

Impregnácia

Impregnácia, ktorá je na bunde od výroby, vydrží približne 10 praní - následne jej účinnosť klesá na 80 %. Pre maximálnu funkčnosť bundy teda odporúčame naimpregnovať bundu po cca každom 10-tom praní.

Žehlenie

Bundu môžete žehliť maximálne na teplote do 110 °C (jedna bodka), žehlenie však zvyčajne nie je potrebné a neodporúčame ho.

Skladovanie

Ideálne je zavesiť bundu na ramienko.
 

SMART DRESS

Pranie

Šaty perte ideálne v tekutom pracom géli bez obsahu rozjasňovačov a bielidiel. Aviváž neodporúčame. Perte v práčke na 40 °C, otáčky 600 (prípadne najnižšie, aké vaša práčka dovolí). Ak chcete, aby vám šaty vydržali dlho krásne a „ako nové“, môžete ich prať na programe ručné pranie alebo krátkom cykle.

Sušenie

Ideálne na ramienku, kvôli krčeniu, ale môžete aj na sušiaku na bielizeň mimo priamych zdrojov slnka a tepla. Sušičku neodporúčame.

Žehlenie

Šaty môžete žehliť na stupeň pre ľan.

Skladovanie

Ideálne je zavesiť šaty na ramienko.